Wszystko co powinieneś wiedzieć o schodach!

Data dodania: 29.01.2018


W dzisiejszych czasach trudniej jest zauważyć tradycyjne schody aniżeli nowoczesne konstrukcje. Coraz częściej schody drewniane potrafią nas zaskoczyć (pozytywnie!) swoim kształtem, zastosowanymi przy budowie materiałami lub też usytuowaniem. Czy szklane schody na środku salonu będą dla kogoś zaskoczeniem? A może schody drewniane, w nowoczesny sposób połączone z elementami stalowymi? Na pewno przyzwyczajamy się do tego, że schody nie pełnią już tylko funkcji użytkowych, ale mogą również ozdabiać lub nawet uzupełniać wnętrze naszego domu.
Schody drewniane muszą być funkcjonalne – to nigdy z pewnością nie ulegnie zmianie, jednak dodatkiem jest fakt, że stały się one ważnym elementem wystroju domu. Wielu osobom zależy więc, aby wyróżniały się one walorami estetycznymi. Naturalnie, że względy estetyczne nie powinny nigdy górować nad funkcjonalnością schodów lub ich bezpieczeństwem użytkowania – łatwo jednak można połączyć ze sobą te kwestie, aby uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Producent schodów
Dom to naprawdę nieograniczone możliwości montażu schodów. Mogą zostać one zainstalowane w różnych miejscach budynku, jeżeli tylko będą mogły przy tym umiejscowieniu spełniać swoje podstawowe funkcje i pozostaną dla domowników użyteczne. Szukasz oryginalnego miejsca na położenie schodów? Może to być na przykład sam środek salonu. Zbyt kontrowersyjnie? To naprawdę świetnie wygląda w przypadku dużych i przestronnych pomieszczeń. Jeżeli twój dom ma wnętrza otwarte, w których każdy członek rodziny spędza swój wolny czas – taka lokalizacja schodów będzie dla nich też wygodna. Możesz oczywiście ukryć schody w klatce schodowej lub nawet umieścić je na zewnątrz budynku i obudować, ale jest tyle pięknych rodzajów schodów wykonanych z drewna oraz innych materiałów, że naprawdę chowanie ich nie jest dobrym pomysłem.
Co w największej mierze decyduje o charakterze schodów? Zdecydowanie będzie to ich kształt oraz materiał wykończeniowy, na który postawimy. Forma schodów zostanie dostosowana przez taką osobę, jak producent schodów do rozmiarów twojego domu i układu wnętrza – schody będą dopasowane do innych rozwiązań architektonicznych i aranżacyjnych. Jeśli chodzi o najciekawsze rozwiązania – popularne ostatnio są schody nawiązujące do architektury industrialnej. Jeżeli chodzi o formę schodów – trójbiegowe z dwoma spocznikami są wybierane najczęściej, ponieważ nie tylko dobrze wyglądają, ale są też wygodne. Niestety zajmują sporo miejsca, dlatego nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić – przestrzenie loftowe będą do tego celu pasowały idealnie. Schody zabiegowe o nowoczesnej konstrukcji bez spocznika również doskonale będą prezentować się w nowoczesnych domach.

Schody drewniane