Drewniane, kręcone czy proste, jakie schody wybrać do Twojego domu?

Data dodania: 03.11.2017


Drewniane schody na wymiar – jakie wybrać?

Dobór najodpowiedniejszych schodów do naszego wnętrza może sprawiać dużą trudność – zwłaszcza, jeśli samodzielnie zajmujesz się kwestią budowy domu i jego urządzenia. Wynika to z wielości typów schodów, a także materiałów, z których mogą być wykonane. Również balustrada wymaga podjęcia decyzji odnośnie jej rodzaju i wyglądu.

Drewno jest doskonałym budulcem schodów wewnętrznych – jedynie schody ruchome wykluczają użycie tego materiału, dla wszystkich innych zawsze będzie on bardzo dobrym wyborem. Możesz wybrać projekt schodów gotowych, znajdujący się w katalogu, który stworzył producent schodów lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy stolarskiej. Jeśli masz w sobie duże pokłady kreatywności – możesz wykonać schody samodzielnie. Zobacz sam, jakie możliwości stawia przed Tobą wybór schodów drewnianych!

Schody na wymiar

Na co zwrócić uwagę

Nie jesteś pewny, na jakie elementy powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze idealnych schodów do Twojego wnętrza? Postaw na ponadczasową estetykę, która nie przeminie razem z chwilową modą, a także na bezpieczeństwo ich użytkowania oraz komfort, jaki ze sobą niesie codzienne korzystanie z nich. Pamiętaj, że schody są inwestycją na długie lata i nie możesz wymienić ich tak łatwo, jak pozostałe elementy wyposażenia. Warto więc przemyśleć projekt, aby jak najlepiej komponował się on z domową przestrzenią.

Etap projektu domu jest dobrym momentem na wybór miejsca i wielkości schodów. Ważne jest to, dokąd mają one prowadzić – inne schody wybierzemy, kiedy będziemy wytyczać dojście na strych, inne natomiast umieścimy w salonie lub holu naszego domu. Odpowiedni projekt schodów łączących dwie lub więcej kondygnacji musi być przemyślany pod kątem bezpieczeństwa dzieci oraz osób starszych.

Najwygodniejsze będą schody najprostsze w swej konstrukcji, czyli schody jednobiegowe – ich pokonanie nie będzie problematyczne ani dla najmłodszych, ani dla najstarszych. Nie zawsze jednak mamy wystarczającą ilość miejsca do montażu tego typu schodów – wtedy można postawić na schody kręcone, które nie są do końca praktyczne. Schody kręcone mogą utrudnić wniesienie mebli na wyższą kondygnację, podczas wchodzenia lub schodzenia po nich trzeba też zachować szczególną ostrożność.

Maszyny stolarskie

Schody drewniane – Najważniejsze aspekty

Nie wiesz co wziąć pod uwagę planując wybór schodów? Jako doświadczony producent schodów, możemy podpowiedzieć Ci, że najważniejszym aspektem jest ich przeznaczenie, to ile osób będzie z nich korzystać i z jaką częstotliwością oraz ilość posiadanej przez nas wolnej przestrzeni, która może zostać zagospodarowana. Jeśli nie jesteś pewien, które schody będą najlepsze do Twojego domu warto udać się do firmy, która zajmuje się profesjonalnymi projektami, tworzącymi niebanalne schody na wymiar.

Produkcja schodów