Drewniane schody zabiegowe – dobre rozwiązanie do każdego domu!

Data dodania: 29.01.2018


Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że schody drewniane są jednym z najważniejszym elementów wyposażenia domu, który posiada dodatkowe piętro lub poddasze użytkowe. Niestety – bardzo często decydujemy się na budowę mniejszych domów z uwagi na ograniczone środki finansowe, a schody drewniane znacznie ograniczają powierzchnię budynku. Jeżeli twój dom również charakteryzuje się niewielkim metrażem – rozważ rozwiązanie, jakim są schody samonośne.
Funkcjonalność schodów, to jedna z najważniejszych funkcji jaką powinny one spełniać w trakcie ich użytkowania przez domowników. Właśnie dlatego warto wspomnieć, że schody drewniane samonośne doskonale dopasowują się do możliwości danego lokalu, a dodatkowo ich walory estetyczne również są oceniane bardzo wysoko. Możliwości montażu? Przede wszystkim wzdłuż ściany – to najczęstsze rozwiązanie, ale niektórzy wolą postawić na schody spiralne lub takie, które wykorzystują konstrukcje modułowe. Jeżeli zależy ci na tym, aby jak najlepiej dopasować schody do aranżacji wnętrza – mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Dzięki dużej możliwości wyboru materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, szkło, a nawet metal – możesz łatwo dostosować wygląd schodów do aranżacji twojego wnętrza.

Maszyny CNC

Schody drewniane
Co wyróżnia schody drewniane samonośne spośród innego typu konstrukcji? Przede wszystkim ich wygląd charakteryzuje się lekkością – schody nie są toporne w porównaniu do innych modeli. Jeżeli postawisz na trwałe i sprawdzone materiały, takie jak drewno dobrej jakości (wiele osób stawia na drewno bukowe, dębowe lub sosnowe – popularne ostatnio staje się również drewno orientalne) możesz liczyć nie tylko na wygodę użytkowania schodów, ale również na pełne bezpieczeństwo. Jeśli już mowa o bezpieczeństwie – możesz łatwo je podnieść, dzięki montażowi balustrady – ułatwi ona zachowanie równowagi w trakcie wchodzenia lub schodzenia ze schodów.
Czy wiedziałeś o tym, ze schody drewniane samonośne możesz zamontować nawet na ostatnim już etapie wykończenia domu, lub nawet później? Tak – możesz dodać schody samonośne jako element drogi na poddasze – nawet długo po zakończeniu budowy. Schody tego typu montuje się bardzo szybko – najczęściej producent schodów jest w stanie zrobić to w czasie od kilku godzin do dwóch dni, jeżeli mamy dość wymagającą konstrukcję. Stopień jej zaawansowania ma duży wpływ na cały proces instalacji schodów. Pamiętaj, że drewniane schody samonośne mogą być prawdziwą ozdobą twojego domu. Dzięki wykorzystaniu drewna, mamy możliwość dodania do niego materiałów takich jak szkło czy metal. Takie schody są również nieco tańsze – jeżeli zależy ci na oszczędnościach, będzie to dobry wybór!

Producent schodów