Jak wygląda wycena schodów?

Data dodania: 25.07.2016


Schody jako niezbędny element wykończenia domu piętrowego muszą być idealnie dopasowane do wnętrza. Pomimo tego, że w sklepach budowlanych można kupić gotowe konstrukcje zdecydowana większość osób decyduje się na schody na wymiar, produkowane na indywidualne zamówienie. Jak wygląda proces przygotowania projektu i wycena schodów?

Formularz kontaktowy

Coraz częściej firmy zajmujące się produkcją schodów korzystają z narzędzi, jakie dostarczają nam nowe technologie. Dzięki temu zdarza się, że przedsiębiorstwa, żeby usprawnić cały proces kontaktu z klientami wprowadzają do swojej oferty możliwość złożenia zapytania drogą internetową, dokładnie jak ma to miejsce na stronie wycenaschodow.pl. W jednej z zakładek klienci mogą za pośrednictwem specjalnie przygotowanego formularza uzyskać informację odnośnie interesujących ich schodów.

Wstępna wycena schodów

Na czym opiera się taka wycena schodów? Przede wszystkim projektanci muszą uzyskać informacje odnośnie rodzaju – czy będą to schody drewniane czy wykończenie schodów betonowych. Kolejne dane dotyczą między innymi typu schodów (na przykład proste, zabiegowe, z podestem czy kręte), konstrukcji schodów (między innymi nakładane, bolcowe, dywanowe, ale do wyboru jest wiele innych) czy chociażby balustrady i podstopni. Niezbędne są także bardziej techniczne dane, takie jak rodzaj otworu i wymiary, które pozwolą nieco bardziej precyzyjnie zaplanować projekt. Wycena schodów uwzględnia także gatunek drewna zastosowany do produkcji konstrukcji czy sposób wykończenia schodów.

Pomiary na miejscu

Ale żaden specjalista nie będzie polegał jedynie na danych przekazanych przez klienta, który przecież nie ma obowiązku znać się na specyfice budowy schodów – inaczej nie zwracałby się ze zleceniem do profesjonalistów. Dlatego po otrzymaniu takiego wstępnego zapytania ofertowego wycena schodów wymaga wizyty fachowca w miejscu, w którym ma stanąć konstrukcja. Dopiero tam specjaliści mogą dokonać precyzyjnych pomiarów, które pozwolą na jak najlepsze dostosowanie budowy schodów do konkretnego pomieszczenia.

Montaż schodów w domu

Po dokonaniu profesjonalnych oględzin i pomiarów w domu klienta pracownicy firmy zajmują się produkcją elementów, z których powstaną schody. Kiedy wszystkie części zostaną wykonane następuje etap montażu. Przed oddaniem schodów do użytku pracownicy mogą zalecić właścicielowi domu w jaki sposób najlepiej pielęgnować i dbać o konserwację drewna, z jakiego została wykonana konstrukcja.


Więcej o schodach na wymiar na: wycenaschodow.pl.