Schody gotowe – garść podstawowych informacji dla Ciebie

Data dodania: 03.11.2017


Coraz więcej osób decyduje się na projektowanie schodów, które zostają wykonane na specjalne zamówienie. Dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? To proste – najczęściej możemy zobaczyć gotowy projekt w katalogu i ocenić, jak wygląda on we wnętrzu. Dzięki temu, nie ma mowy o pomyłce w wykonaniu projektu, a Ty nie musisz martwić się o to, że wygląd schodów będzie odbiegał od Twoich wcześniejszych wyobrażeń. Czy wiesz o tym, że współczesne schody modułowe najczęściej charakteryzują się konstrukcją modułową. Nie jesteś pewny, co to oznacza? Wyjaśniamy – schody drewniane modułowe, są zbudowane z powtarzalnych elementów, a ich liczbę możesz zmniejszyć lub zwiększyć, idealnie dopasowując ją do wysokości kondygnacji w Twoim domu. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów, producent schodów najczęściej dba o to, aby schody modułowe, które ma w ofercie były zarówno prawo, jak i lewoskrętne, a także proste lub zabiegowe. Koniecznie podaj przy okazji zamówienia nietypowe wymagania, dotyczące projektu schodów, które z pewnością zostaną uwzględnione przez profesjonalnego producenta. Projekt schodów może obejmować konstrukcję pełną lub ażurową, które wygląda niezwykle lekko i nowocześnie, jednak nie jest dobrym rozwiązaniem w domach, gdzie mieszkają również dzieci, ponieważ nie zapewniają im należytego bezpieczeństwa.

Produkcja schodów

Nowoczesne wykończenie schodów

Jakiego typu schody cieszą się największą popularnością w naszym kraju? Z pewnością są to schody drewniane, które wykonuje się z materiału, jakim jest drewno lite, klejone lub gięte – brzozowe, bukowe, dębowe, sosnowe lub coraz bardziej popularne – drewno orientalne. Jeśli postawisz na jedną z egzotycznych odmian drewna, musisz liczyć się z wyższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnych gatunków. W związku z rosnącą popularnością stylu industrialnego we wnętrzach, zdarzają się schody wykonane z elementów stalowych. Surowe i minimalistyczne wnętrze będzie doskonałe dla tego typu projektów, ponieważ prezentują się one zaskakująco efektowanie, a dodatkowo ich nowoczesna forma świetnie komponuje się ze stylistką pomieszczenia. Jest jednak jeden minus schodów stalowych – mogą być głośniejsze, jeśli chodzi o odgłosy stąpania.

Jakie oświetlenie do schodów?

Chciałbyś wprowadzić do swojego wnętrza nieco nowoczesności? Postaw na schody wykonane z blachy, aluminium lub szkła. Początkowo, mogą one wywoływać niemałe zdziwienie u odwiedzających Cię gości, jednak nie można odmówić im efektowności. Jeśli nie jesteś gotowy na taką ekstrawagancje, masz również możliwość łączenia materiałów – na przykład drewna ze stalą, kamieniem lub nawet szkłem. Często zdarza się, że gotowy projekt schodów będzie uwzględniał oświetlenie lampkami LED, które oświetlą stopnie delikatnym światłem. Dzięki temu masz pewność, że wchodzenie po nich zawsze będzie bezpieczne – także po zmroku.

Schody na wymiar