Tradycyjne wnętrza – jakie schody wybrać?

Data dodania: 03.11.2017


Schody – element ozdobny
Pamiętasz czasy, w których schody kręcone skryte były gdzieś na bocznej ścianie? To już przeszłość! Teraz schody mogą stanowić niebanalną ozdobę naszego wnętrza, którą można umieścić w salonie lub otwartym holu domu. Wybierając dobrze dobrane schody i ich odpowiednią aranżację, możemy sprawić, że zwykłe schody staną się naprawdę efektownym elementem wyposażenia. Co wpływa na wybór schodów? Najczęściej jest to po prostu gust osoby, która buduje dom, styl jego wnętrza, a także przestrzeń, jaką dysponuje. Doświadczony producent schodów z pewnością podpowie Ci, który wybór będzie dla Ciebie najlepszy, abyś uniknął rozczarowań w przyszłości. Pamiętaj, że schody stanowią wybór na całe, długie lata i nie można wymienić ich tak łatwo, jak inne urządzenia czy meble.

Schody na wymiar


Schody kręcone w klasycznych aranżacjach

Jeśli zdecydowałeś o wnętrzu w stylu klasycznym, musisz wiedzieć, że tego typu estetyka wymaga również wyboru odpowiedniej konstrukcji schodów. Jaka będzie najlepsza? Z pewnością taka, która podkreśli detale i elementy wykończenia schodów. Aby podtrzymać klimat dawnych epok, warto postawić na schody drewniane, a najlepiej dębowe. Dąb stanowi niezwykle szlachetny gatunek drewna, który idealnie pasuje do klasycznych wnętrz. Wybór tego materiału sprawi, że schody będą wydawać się masywniejsze, a swoją formą mogą nawiązywać do rzeźbionych mebli, których z pewnością nie powinno zabraknąć we wnętrzu utrzymanym w tej stylistyce.
Jeśli nie jesteś fanem masywnych konstrukcji, alternatywą mogą być schody kręcone, które charakteryzują się lekką formą, układającą się w harmonijną całość. Nie bez znaczenia jest też balustrada, jaką dobierzemy do schodów kręconych – może ona służyć za element nie tylko funkcjonalny, ale również ozdobny. Balustrada może wykorzystywać kowalstwo artystyczne, które korzysta z takich materiałów, jak drewno, szkło czy metal.  


Za ciężko? Nie w klasycznych wnętrzach
Drewno w połączeniu z klasycznym wystrojem wnętrza zawsze wypada bardzo dobrze i będzie prezentować się elegancko oraz ponadczasowo. Właśnie dlatego zwolennicy stylu klasycznego tak często stawiają na ten, a nie inny materiał  z którego zostaną wykonane schody. Jego podstawową zaletą jest wysoka jakość, ponadczasowa trwałość, a dodatkowo zapewnia ono przytulność wnętrza, które dzięki drewnu zostaje ocieplone. Jeśli możesz pochwalić się klasycznym wnętrzem w swoim domu – nie martw się, schody drewniane zawsze będą z nim doskonale się komponować. Zasadniczą kwestią będzie tak naprawdę dla Ciebie wybór formy schodów, które określić po oszacowaniu przestrzeni, którą chcesz na nie przeznaczyć.

Produkcja schodów